Megyei továbbképzések

Mindennapi veszteségeink – avagy a kötelesség halójában címmel mentálhigienes előadást tart Ónody Sarolta a kiégési jelenségről 2008. szeptember 18-án 9 órától 10.30-ig a Somogyi-könyvtár I. emeletén.

A következő megyei továbbképzés 2008. október 9-én lesz. Témája a webhasználat új irányai lesz. Előadók lesznek: Paszternák Ádám, Takács Dániel, Cs. Bogyó Katalin.

A következő szakmai napra 2008. november 13-án kerül sor. Fodor Péter a könyvtári protokollról fog előadást tartani.

A programokról igyekszem időben bővebb tájékoztatást adni 😉

Megidézett írók – irodalmi blog

2008 májusában kezdte meg működését az Megidézett írók – irodalmi iwiw nevű interaktív irodalmi blog. A blog azt kutatja, hogy mely író, szerző vagy éppen műve szereplője mely irodalmi műben és milyen szerepben bukkan fel. A keresésben a címkefelhő nyújt segítséget.

A blog szerkesztői társszerzőket várnak! Kik mások lennének a legalkalmasabbak efféle feladatra,  mint a könyvtárosok? Ha kedvet érzel hozzá, a jelentkezés: evocationak vagy más bedolgozóknak írt e-mailben (a névre klikkelve).

http://evocatio.blog.hu

Szakmai nap ifjúsági könyvtárosoknak a Goethe Intézetben

A Katalist-ről továbbítom az alábbi levelet:

Kedves Kollégák!

A Goethe-Institut új szakmai programmal várja a kollégákat 2008. október 2-án. Programunk témája az ifjúság könyvtári ellátása, amivel csatlakozunk az idei Összefogás rendezvénysorozathoz. Meghívott vendégünk Janette Achberger a hamburgi Városi Könyvtár ifjúsági könyvtárának, a hoeb4u-nak a vezetője.

A rendezvény az eddigiekhez hasonlóan egy napos lesz, 9.00 órakor kezdődik és 16.30 óráig tart. Ezalatt két előadás és egy gyakorlati foglalkozás lesz, mindegyiket Achberger kolléganő tartja.

További információk, jelentkezés honlapunk Könyvtárosok fóruma oldalán.   Kérem azokat, akik szeretnének részt venni a szakmai napon, töltsék ki és küldjék vissza a fenti oldalon letölthető jelentkezési lapot.  Remélem, minél több, a korcsoporttal foglalkozó vagy a téma iránt érdeklődő kollégát üdvözölhetünk a rendezvényen.

Szívélyes üdvözlettel,

Marton Erika

Krakkói tanulmányi kirándulás

Kedves Útitársak!

A közelgő út előtt a szokásoknak megfelelően mindenkit várunk egy kis „eligazításra”, szeptember 10-én (szerdán) 16,30-kor a Somogyiban (előreláthatólag az első emeleti zeneszobában)!

Szeretettel várunk mindenkit!

Azok megnyugtatására, akik nem tudnak eljönni, a legfontosabb információkat itt is közzé teszem.

Jó időt, jó utat!

Bod Péter könyvtárhasználati verseny

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet – Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum a 2008/2009-es tanévben is meghirdeti a Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Versenyt.

A verseny célja:
A tehetséggondozás, a tanulók információs m’veltségének és azon belül is a könyvtárhasználati
eszköztudásuknak, szövegértésüknek, logikus gondolkodásuknak és kreativitásuknak a fejlesztése.
Mindemellett célja az önálló tanuláshoz szükséges kompetenciák fejlesztése, az iskolai tanulási folyamat
során részekre bontott ismertelemeket egységbe foglaló, szintetizáló, az információs m’veltséget és a
forráshasználati képességeket mozgósító tudás mérése, értékelése.

A verseny előzetes felhívása: bod_kiiras_2008-09_elo, honlapja megtekinthető itt.

Kitüntetések

A katalistre erkezett az alabbi hir. Kiegesziteskent en is csak gratulalni tudok a díjazottaknak.

Kedves Kollegák!

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE kitüntetést kapta Szabó Sandor, az ELTE nyugalmazott egyetemi docense

MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ARANY ÉRDEMKERESZT kitüntetést pedig Varga-Sabján Gyula, a kiskunhalasi Martonosi Pál Városi Könyvtár igazgatója.

SZECHENYI FERENC DIJat kapott

Pojjákné dr. Vásárhelyi Judit (OSZK),

Ramháb Mária (Katona József Könyvtár) és

dr. Szögi László (Egyetemi Könyvtár és Levéltár),

SZINNYEI JÓZSEF DIJban részesült –

Kereszturi Jozsef, a pécsi Városi Könyvtár igazgatója,

Keszeiné Barki Katalin, a Nyugat-magyarországi Egyetem Központi Könyvtárának igazgatója,

Kégli Ferenc, az OSZK nyugalmazott osztályvezetője,

dr. Virágos Márta, a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár főigazgatója,

dr. Wojtilláné Dr. Salgó Ágnes, az OSZK Régi Nyomtatványok Tára osztályvezetője

Zselinszky Lászlóne, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár osztályvezetője.

Szivbol gratulalunk mindnyájuknak!!!!