Pályázati felhívás az "Év könyvtára 2008" cím elnyerésére

Az „ÉV KÖNYVTÁRA” cím elnyerésére meghirdetett pályázat célja, hogy a könyvtárakat megújulásra, szolgáltatásaik minőségének javítására késztesse.

A címre típusától függetlenül minden könyvtár pályázhat.

A könyvtárak a pályázaton a felhíváshoz mellékelt Pályázati adatlap kitöltésével vehetnek részt. A pályázati adatlaphoz mellékletként csatoljanak minden olyan dokumentumot, amely az adatlapon szereplő információkat alátámasztja, illusztrálja.

Az elmúlt évekhez hasonlóan a pályázatok értékelésénél az idén ismét figyelembe vesszük a könyvtár használóinak véleményét, ezzel is jelezve, hogy a könyvtár csak akkor lehet jó, ha a használó is annak tartja.

A könyvtárhasználók véleményüket a Könyvtári Intézet honlapján található „Felhasználói kérdőív az Év Könyvtára 2008 pályázathoz” című űrlap kitöltésével mondhatják el a könyvtárról. Erre a lehetőségre a pályázók saját helyiségeikben és weblapjaikon is hívják fel használóik figyelmét.

A pályázatokat az Oktatási és Kulturális Minisztérium Könyvtári Osztályára (1055 Budapest, Szalay utca 10-14.) kell beküldeni 2008. szeptember 10-ig.

A borítékra kérjük ráírni: „ÉV KÖNYVTÁRA”

A cím adományozására a szakmai szervezetek képviselőiből összeállított bizottság tesz javaslatot.

OKM Könyvtári Osztály

Vándorgyűlés

Kedves Kollegák!

A nyár nem csak a pihenés, nyaralás, kemény munka időszaka, de a találkozóké.

Június 26-án megtartottuk a Csongrád Megyei Könyvtárosok Találkozóját,

a hétvégén pedig az

MKE 40. Vándorgyűlésére került sor, Szombathelyen.

A megyéből is többen képviseltettük magunkkat, intézényünket. Bízom benne, hogy a részt vevő kollégák továbbadják tapasztalataikat, a tanultakat.

Addig is az érdeklődőknek néhány friss infromáció:

itt, ehhez kapcsolódóan néhány kép itt

Aki még több infot szeretne a fiataloktól, keresse wildgicat.

Vagy a vándorgyűlés hivatalos honlapját.

Nem igerem, hogy folyamatosan bővítem az ajánlót, de azért még egy

nikker (Nagy Niki) blogja. (ő is ajánl másokat, pl vasscsabit)

Nyár

Nyár van. Meleg. A fű se nő. Azért az élet megy tovább. A nyári nyitva tartás után a Somogyiban is beindult az élet. Tegnaptól (július 14.) egészen szeptemberig 10-18-ig vagyunk nyitva. Ez idő alatt várunk mindenkit, olvasót, érdeklődőt. Kiállításaink több szinten is várják az érdeklődőket!

Az alagsorban A Nagy Háború Írásban és Képben c. vándorkiállítás látható jelenleg.

A földszinten a ‘Az orvoslás története Galenustól Herczel Fülöpig’ c. kiállítás, amely része a Pécs2010 Európa Kulturális Fővárosa projektnek.

A kiállításoskról, programjainkról valamint a fiókhálózat kiállításairól bővebben a honlapunkon.

Ünnepi Könyvhét

Az idén a Somogyi-könyvtár a fő koordinatora  a Szeged Városi Ünnepi Könyvhétnek.

Az elkövetkező héten több, mint 80 program várja a kultúra és a könyv szerelmeseit a város több pontján.

Az időjárás nem kegyes, de azért még bízunk.

A teljes program megtekinthető itt, meg itt.

Illetve több hír is szól rólunk és a könyvtárról. (pl. Delmagyar.hu, városi tv)

Társadalmi egyeztetés

A TIOP 1.2.3. Tudásdepó Expressz – könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúrafejlesztése c. pályázat dokumentumai társadalmi egyeztetésre kerültek a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapjára.

A 2008. jún. 3 és jún. 16. közötti időszakban lehetőség nyílik a dokumentumok alapos áttanulmányozására és a pályázatok eredményességét segítő észrevételek megtételére.

A pályázati dokumentumokat a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján a Partnerség menüpontból lehet elérni, itt.

A pályázat megjelenése a társadalmi egyeztetést követően – az eredeti tervek szerint – jún. 30-ra várható.

CERTIDOC – európai minősítési rendszer

A Magyar Könyvtárosok Egyesülete 2008. május 28-án tartotta a Versenyképes ország – versenyképes könyvtárossal c. rendezvénysorozat zárókonferenciáját, ahol elhagzott Eric Sutter, az ADBS/CERTIDoc Consortium titkárának CERTIDOC – európai minősítési rendszer a könyvtárosok és tájékoztató szakemberek kompetenciáinak értékelésére című előadása is.

Az előadás magyar nyelvű változata, illetve prezentációja letölthető a Könyvtári Intézet honlapjáról, innen.

A többi előadás a MKE honlapján lesz hamarosan elérhető.

Új iskolai könyvtár Szegeden

Szombaton, 2008. május 31-én örömteli esemény színhelye volt az Arany János Általános Iskola: ünnepélyes keretek között átadták az iskola felújított és kibővített multimédiás könyvtár-szabadidőközpontját.

Manapság, amikor az iskolai megszorítások első áldozatai gyakran a könyvtárak és a könyvtárostanárok, szinte példátlan az az iskolai, társadalmi összefogás, amivel megvalósulhatott a korszerűen kialakított, igényes kivitelezésű szép könyvtár.

Illesse hát a könyvtárostanárok közössége részéről nagy dicséret a kitartó és elhivatott igazgatónőt, Kissné Gera Ágnest és kolléganőnket, Savanya Ildikót.

A CSMKE Iskolai Könyvtáros Szekciója őszi szakmai napját ebben az addigra már „belakott”, gyönyörű könyvtárban fogja megrendezni.

36. Könyvtárosnap Kisteleken

Sok szeretettel várunk minden kedves kollégát!

A Kisteleki Ede Városi Könyvtár, a Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár
és a Csongrád Megyei Könyvtárosok Egyesülete tisztelettel hívja és várja Önt és munkatársait

2008. június 26-án (csütörtökön) a 36. könyvtárosnapra.
Kisteleki Ede Városi Könyvtár
Kistelek, Kossuth tér 2.

Program:
8.30-tólTALÁLKOZÁS A KÖNYVTÁRBAN – Kossuth tér 2.
9.00-tól KÖNYVTÁRBEMUTATÓ, ISMERKEDÉS A KÖNYVTÁRRAL
9.30-tól Előadások a Rendezvényházban (Kossuth utca 5-7.)
9.30 KISTELEK VÁROS ÉLETE, KULTÚRÁJA
Nagy Sándor, Kistelek város polgármestere
10.00 A KISTELEKI EDE VÁROSI KÖNYVTÁR SZOLGÁLTATÁSAI
Erdélyi Csilla könyvtárigazgató
11.00 A KÖNYVTÁROS SZAKMA LEGFONTOSABB KÉRDÉSEI
Bakos Klára, a Magyar Könyvtárosok Egyesületének elnöke,a
Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Központi Könyvtárának igazgatója
11.45 A VERSENYKÉPES KÖNYVTÁROS SZAKMAI ÉS EMBERI TULAJDONSÁGAI
Bartos Éva, a Könyvtári Intézet igazgatója
13.00 Ebéd
14.30 Szabadidős program – városnézés, múzeumlátogatás, strandolás

A jelentkezési lap letoltheto innen.

Visszaküldési határidő: 2008. június 10.