Összefogás a Somogyiban

Az áttekinthetőség és egyszerűség kedvéért innen letölthető az októberi programsorozatunk. Igyekszem mindig megirni az aktuálisat, de érdemes a listát böngészni. Külön felhívnám a figyelmet, hogy az országos trendnek megfelelően a fő célcsoportunk a tini korosztály, úgyhogy kedves iskolai könyvtárosok, kérjük küldjétek a 12-18 éveseket! 😉

Jog-blog

Még 2008 májusában indította el jogi blogját Horváth Sándor Domonkos a klog.hu könyvtári közösségen belül – melynek a mi blogunk is tagja – a http://jog.klog.hu címen.

Akkor ezt írta:E blog célja a könyvtári, kulturális jog újdonságainak ismertetése, ill. az azokkal kapcsolatos töprengések közzététele.

Most A Kjt. könyvtáros szemmel címmel indított sorozatot, ahol ígérete szerint 2-3 naponként szerepel majd egy-egy fontos rendelkezés magyarázata, lehetőleg gyakorlati példákkal.

Minden könyvtári munkajog iránt érdeklődőt szeretettel vár a blogján, mi pedig köszönjük neki ezt a lehetőséget! 🙂

Összefogás

Bár még nincs október, de elkezdődtek programjaink (vagy ezt már mondtam? ;-))

Legközelebb rendezvényünk:

Nyelvek Európai Napja

2008. szept. 25.

Bemutatkozik a szegedi görög nemzetiség

15.30 Gasztronómiai bemutató – görög ételek, Alagsor, Büfé

16.30 Görög nyelvtanítás, görög útiképek diavetítéssel, 1. emelet, Folyóirat-olvasóterem

‘Tanuljunk nyelveket!’

Nyelvtanulási lehetőségek a Somogyi-könyvtárban

13.00-19.00 Kiállítások a 3. emeleten

– ’30 nap alatt eszperantóúl!’ – az Eszperantó Gyűjtemény

– British Council-sarok, online nyelvtanulás bemutatása

– Goethe Institut nyelvi gyűjteménye

– Válogatás a Nemzetiségi Könyvtár gyűjteményéből

„Ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz”

Válogatás nyelvtanulást segítő könyvekből – 2. emelet

A kiállítás megtekinthető: 2008. szeptember 22-27-ig

Bővebb információ a Somogyi-könyvtár honlapján.

Már most szólok, szeptember 26-án pénteken lesz a megyei olimpiai vetélkedő döntője a gyermekkönyvtárban.

Szeptember 27-én pedig a Népmese napjára emlékezünk szintén a gyermekkönyvtárban!

Továbbképzések

A nemrégiben beharangozott pontosítás következi:

A Csongrád Megyei Könyvtárosok Egyesülete

és a Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár

tisztelettel meghívja Önt és munkatársait

A webhasználat új irányai

című megyei továbbképzésre

2008. október 9. (csütörtök)

10.00-12.30

Somogyi-könyvtár – I. emelet,

Szeged, Dóm tér 1-4.

Program

10.00 „Olcsó húsnak híg a leve”
Takács Dániel, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem webkönyvtárosa

11.00 OIK 2.0 – az „olcsó hús” bevetésen
Paszternák Ádám, az Országos Idegennyelvű Könyvtár tájékoztató könyvtárosa

Iskolai könyvtár 2.0, azaz az iskolai könyvtárak lehetőségei a webkettesek korában

Csüllögné Bogyó Katalin, az SZTE JGYTFK Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskola könyvtárosa

A továbbképzés a résztvevőknek ingyenes, a szakmai napot a
Nemzeti Kulturális Alap Könyvtári Szakmai Kollégiuma támogatja.

Az Egyetemi Könyvtár kvízjátéka

20 éve kezdődtek a XXIV. Nyári Olimpiai Játékok Szöulban
(1988. szeptember 17.)

20 éve, 1988. szeptember 17-én kezdődtek a XXIV. Nyári Olimpiai Játékok a koreai Szöulban.
Ebből az alkalomból az Egyetemi Könyvtár kvízjátékra invitálja Olvasóit.
Játsszon velünk és nyerjen kézműves ajándékokat!
A feladatlapok szeptember 15-19-ig (hétfőtől péntekig) a földszinten vagy innen érhetőek el.

A helyes válaszok betűjelét (pl. aabbcc) a ref@bibl.u-szeged.hu címre várjuk, legkésőbb pénteken 15 óráig.
A levél tárgya „Olimpia-kvíz” legyen! Egy játékostól csak egy megfejtést fogadunk el! Eredményhirdetés: pénteken 16.00 órakor.
A helyes megfejtők a Kökörcsin Könyvtári Kézműves Kör által felajánlott ajándékok közül választhatnak.

Iskolai könyvtári videó

A YouTube mintájára működik a TeacherTube videómegosztó portál. A nevéből következik, hogy specifikus a profilja, azaz az iskolával, oktatással kapcsolatos videókat osztottak meg a kollégák.

Nagyon jó lenne, ha még több, magyar nyelvű oktatási, könyvtári, de legfőképpen iskolai könyvtári videó készülne! 🙂

Íme egy kis kedvcsináló a TeacherTube-ról:

Ha nem indulna, itt is megnyithatod!

Krakkói tanulmányi kirándulás

Ma délutáni megbeszélésen néhány kérdést pontosítottunk.

Az indulás jövő hét szerdán 6 órakor, a Rákóczi térről (Megyeháza elől).

Az előzetes tájékoztatón kiadott plusz összegekkel senki se felejtsen el számolni! A díjak nem változtak.

Ha bármilyen kérdés még felmerülne, bátran keressék a szervezőket a megadott számokon.

Jó utat!