CSOMEKÖV eredmények

Kedves Kollégák!

A CSMKE Iskolai Könyvtáros Szekciója idén  három időpontban és három helyszínen rendezte meg  „Nyelvében él a nemzet” címmel Csongrád megyei könyvtárhasználati versenyét. A versenyre négy kategóriában 14 iskola 19 csapata jelentkezett. A verseny fő szervezője ebben a tanévben is Sáráné dr. Lukátsy Sarolta kolléganőnk volt, köszönjük munkáját, mint ahogy a zsűrik és a helyszíneken tevékenykedő kollégák segítségét is!

A I-II. kategória versengésére 2009. április 22-én a SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskolája könyvtárában került sor.
Eredmények:
I. kategória:
1. SZKTT Közoktatási Intézménye, Szatymazi Iskola (158 pont)
2. SZKTT Közoktatási Intézménye Pallavicini Sándor Iskola, Sándorfalva (131 pont)
II. kategória:
1. SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskolája, Alapfokú Művészetoktatási Intézménye, Napközi Otthonos Óvodája (155 pont)
2. SZKTT Közoktatási Intézménye, Szatymazi Iskola (144,5 pont)
3. Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Diákotthon (143 pont)

Fotók az I-II. kategória versengéséről.

A III. kategória résztvevői 2009. április 23-án a Somogyi Könyvtár gyermekkönytárában vetélkedtek.
Eredmények:
1. SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium/1. (163 pont)
2. SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium/2. (160 pont)
3. Kőrösy József Közgazdasági Szakközépiskola (154 pont)

A IV. kategória döntőjének helyszíne a SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium könyvtára volt 2009. április 24-én.
Eredmények:
1. Batsányi János Gimnázium, Csongrád (169 pont)
2. Széchenyi István Gimnázium (166 pont)
3. Vasvári Pál Közgazdasági Szakközépiskola (162 pont)

Gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítő tanárának!

Végezetül az előzetes feladatok közül álljon itt a sándorfalvi 7-8. osztályosok eszperente szerelmeslevele!

Kedvesemhez

Szerelmet kerestem,
melyet tebenned megleltem,
legszebb eme szerelem,
melyben teljesen elveszem.

Lelkem szeretettel telve,
szemedet keresem epedve,
szeress engem kedvesem,
lelkemet neked szentelem.

Egyetlen leszel mellettem,
ez kell nekem, szerelmem,
kezedet el nem engedem,
szerelmed el nem felejtem.

Klog-világ

Ha már a múltkor szó esett a klog.hu-ról, akkor blog ajánlóként álljon itt egy szakdolgozat (része). Hubay Miklós (nem az író) összeszedte a magyar nyelvű könyvtári blogokat. A kibővített, szerkesztett lista itt található.

A weboldalról könnyen átemelhető RSS olvasóba az összes blog, valamint olvasható/letölthető a teljes szakdolgozat is.

Az az oldalról nem derül ki (úgy tűnik a szerző igen szerény), de az idén ő kapta az Ottovay-díjat, amihez külön gratulálok neki!

Hubay Miklós blogja pedig ezen a címen olvasható!

Szóval gratulálunk, s köszönjük a munkát!

Válogatás a Somogyi programjaiból

Azoknak, akik még mindig nem iratkoztak fel a Somogyi hírlevelére ;-), álljon itt néhány program, még az Ünnepi Könyvhét előtt:

Az APEH kihelyezett ügyfélszolgálata a Somogyi-könyvtárban

Balázs Béla

2009. május 15. (péntek) 10-18 óra
2009. május 16. (szombat) 10-16 óra

Tisztelt Látogatóink! Közeledik a személyi jövedelemadó bevallás benyújtásának határideje: május 20-a. Az APEH Dél-alföldi Regionális Igazgatósága május 15-én és 16-án kihelyezett ügyfélszolgálatot működtet könyvtárunkban, ahol előre elkészített bevallásukat a hivatal munkatársainak segítségével számítógépen ellenőrizhetik, az esetleges hibákat korrigálhatják és a kész bevallást a helyszínen benyújthatják.
S.O.S. horvát nyelvórák Split - horvát tengerpartNyelvi túlélőgyakorlat,
avagy hogyan boldoguljunk Horvátországban?

Ingyenes horvát nyelvórákat szervez a Szegedi Horvát Kisebbségi Önkormányzat, a Dugonics András Horvát-Magyar Kulturális Közhasznú Egyesület és a Somogyi-könyvtár. A kétszer egyórás kurzuson a nyaraláshoz kapcsolódó témakörökkel foglalkozunk. Időpontok: 2009. május 16. és május 23., 10.00-11.00 óra. Helyszín: a könyvtár alagsori klubhelyisége.

Jelentkezni lehet személyesen a könyvtár 2. emeletén, telefonon a 62/425-525/131-es melléken, valamint e-mailben.

Valamint:

Bővebben a könyvtár honlapján!

Hallgatói pályázat a vándorgyűlésen való részvételre

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Magyar Könyvtárosok Egyesülete (MKE) pályázatot hirdet az MKE 41. vándorgyűlésén való részvételre. A Debrecenben 2009. július 9-11. között megrendezendő vándorgyűlés

” Könyvtárosok a tehetségekért – a reformációtól napjainkig” címet viseli.
PÁLYÁZAT CÉLJA: főiskolai/egyetemi informatikus könyvtár, valamint könyvtárpedagógia-tanár szakos hallgatók szakmai konferencián való részvételének támogatása.
PÁLYÁZAT TARTALMA: a nyertes pályázók a vándorgyűlésen való részvétel teljes költségét (részvételi díj, 2 éjszakai szállás, 2 reggeli, 2 ebéd, 1 vacsora, baráti találkozó, utazási költség) nyerhetik el.
PÁLYÁZÁSRA JOGOSULTAK KÖRE:
Nappali, esti, levelező tagozatos, távoktatásban részt vevő, a 30. életévüket be nem töltött informatikus könyvtár, valamint könyvtárpedagógia-tanár szakos hallgatók.

A teljes leírás elérhető az MKE honlapján.

A felhívás letölthető  innen

innen meg az adatlap.

Az érdeklődők az MKE tagszervezeti ajánlásért pedig engem keressenek az e-mail címemen.

Isteni tévképzetek…

A mai Délmagyarország Isteni tévképzetek, olvasó emberek című cikkében közli Darvasi László köszöntőjét, amelyet a középiskolások Arany János irodalmi versenyének résztvevőihez intézett. Remélem, majd online is megjelenik, mert érdemes elolvasni.

Most csak egy gondolata:

„Nem féltem a könyvet az iPhone-tól, a BlackBerrytől, az ördögi internettől.”

És még egy:

„Az irodalom ellensége nem a net, hanem a butaság, a gonoszság, a tudatlanság, a restség, a cenzor, a könyvégető.”

Radnóti Miklós Szegeden

A SZTE Egyetemi Könyvtár honlapjáról idézzük a következő meghívót.

„Ó, költő, te halálig hű, tiszta,
lélekig aláz érted fájdalom –
A nemzet most érti, mit vesztett a
lélek most érti, mit kapott: dalon
túl a nem-alkuvó emberséget,
s erőt, mely nem szűnőn lázít Érted!”

/Csukás István/

A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtára tisztelettel meghívja Önt

2009. április 17-én 13 óra 30 perckor a

József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában megrendezésre kerülő

RADNÓTI MIKLÓS SZEGEDEN

című kiállítás megnyitójára.

Megnyitó beszédet mond: Prof. Dr. Olasz Sándor egyetemi tanár.

A kiállítást rendezte: Dr. Klukovits Lajosné, Tóthné dr. Kazai Magdolna, dr. Rácz Béláné.

Őszi tanulányi kirándulás – 2009

Kedves Kollégák!

A CSMKE idén is megrendezi őszi tanulmányi kirándulását.

Az idei úticél Erdély, szűkebben Nagybánya és környéke.

Időpontja: 2009. szeptember 16-20. (5 nap, 4 éjszaka)

várható útiköltség: 42000,- Ft (A korábbi évek gyakorlatának megfelelően ebből a CSMKE tagoknak az egyesület 2000,- Ft-ot térít)

A kiírás és a részletes útiterv letölthető innen.

Bármilyen kérdésre készséggel válaszolunk itt, vagy a kiíráson található címeken!

Jó utat! Várjuk Önöket!

Könyvtárkapu bemutató a Somogyiban

Kedves Kollégák!

A Nemzeti Kulturális Alap által támogatott Könyvtári portál (http://konyvtar.hu könyvtárkapu portál könyvtárosoknak és könyvtárhasználóknak) bemutatóra várjuk a kollégákat a Somogyi-könyvtárba 2009. április 23-án 10 órára az I. emeleti folyóiratolvasóterembe. A résztvevők megismerkedhetnek a Portál szolgáltatásaival, a Portállal való együttműködés lehetőségeivel, azokkal az előnyökkel, melyeket a fejlesztés az egyes könyvtárak és az
egész könyvtári rendszer számára biztosít.

A bemutatóra jelentkezni lehet a bajusz@sk-szeged.hu email címen 2009. április 20-ig!

Bajusz Jánosné
Somogyi-könyvtár
6720 Szeged, Dóm tér 1-4.