Így Szeged Megyei Jogú Város ekkor adja át a Szeged Kultúrájáért díjakat, valamint a Kölcsey-emlékérmet.
A Somogyi-könyvtár, valamint a CSMKE javaslatára 2010-ben Kölcsey-emlékérmet vehetett át Molnár Mária, a Somogyi-könyvtár nyugalmazott osztályvezetője. Ez úton is gratulálok neki az Egyesület nevében.
Több hírforrásból hallottam/olvastam, s most már a KATALISTEN is megjelent a hír:
A német valamint a francia kormány mindenkit, közhivatalokat, magánembereket erősen eltanácsol az Internet Explorer használatától. Az ok, amit a Microsoft is bejelentett, hogy egy súlyos védelmi hibát találtak a programban, így hozzáértők könnyen hozzáférhetnek a pc-nken tárolt adatainkhoz.
2010. január 9-én a balástyai Rendezvényház vendége volt dr. Papp Lajos.
Az egyik szervező/vendéglátó, Gömöriné Kordás Gabi, kiemelt néhány gondolatot a „Szívvel-lélekkel” című előadásból.
Az előadó a magyar kultúra hagyományainak ápolása kapcsán a magyar népdalkincs gazdagságáról beszélt. Arról, hogy ez több mint 200 ezer magyar népdalt jelent, aminek csak a fele van lekottázva!
Hallhattunk meséink fontosságáról, a gyermekeink életében betöltött szerepéből.
Beszélt még a zaklatott, hajszolt életmód kapcsán a szívről, mely csak két dobbanás között tud pihenni. A jelenkor embere azonban, amikor pihen, akkor is tv-t néz, számítógépezik, ami olyan fölösleges izgalmi állapotot teremt, mely még inkább megterheli a szívünket, aminek meg is lehet a következménye.
Életmód-vezetési, valamint táplálkozási tanácsokat is kaphattak a hallgatók.
Az előadó beszélt a magyarságunkról, hagyományaink ápolásának fontosságáról, a természet tiszteletéről, a tiszta ivóvíz megőrzésének szükségességéről is.
Összességében nagyon érdekes és hasznos volt minden jelenlévő számára az előadás, akik szinte megtöltötték az iskola tornatermét. A professzor úr az előadás után még hosszú ideig elbeszélgetett az érdeklődőkkel.
Végre megszületett a döntés, a NFÜ módosította a TIOP 1.2.3./09 „Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra-fejlesztése – „Tudásdepó Expressz” című pályázati konstrukció dokumentációját, azaz iskolai könyvtárak IKT fejleszetésére is mód nyílik.
A Katalistre érkezett az alábbi levél:
Kedves Kollégák,
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a TIOP 1.2.3./09 „Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra-fejlesztése – „Tudásdepó Expressz” című pályázati konstrukció dokumentációját 2009. december 19-én módosította.
A pályázók köre bővítésre került, így a közoktatási intézmények könyvtárainak fejlesztésére is lehetőség nyílik.
A beadási határidő módosult, így az új határidő: 2010. február 8.
Támogatott: IKT eszközök (számítógép, szoftverek, háttértároló, scanner, nyomtató, Braille-nyomtató és –kijelző stb.) beszerzése, és épület-átalakítás, korszerűsítés, bővítés
A módosításhoz és a pályázathoz kapcsolódó további információt a NFÜ holnapján az alábbi linken olvashatják: http://www.nfu.hu/content/4601
Sikeres pályázást kívánunk!
Könyvtári Osztály
Oktatási és Kulturális Minisztérium
Bár már régen lezajlottak az Országos Könyvtári Napok rendezvényei, így a pályázati beszámoló írása közben, az évet lezárva jó egy kicsit visszatekinteni munkánkra.
Ezért december 10-én, csütörtökön egy megyei zárókonferenciát szervezünk a Somogyi-könyvtárba, ahol a megyei áttekintésen kívül a csongrádiak, a vásárhelyiek, a földeáki és a szatymazi kollégák munkájáról hallhatunk beszámolót.
Tehát mindenkit szeretettel várunk december 10-én, 10 órára a Somogyi-könyvtár első emeletére!
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.